Porovnanie spôsobu zrušenia a zániku s.r.o.

Výhody

  • bezkonkurenčný pomer úrovne služieb a ceny
  • úspešná likvidácia aj v prípade problematických firiem
  • všetky konzultácie zdarma
  • služby v rámci celej SR

Porovnanie spôsobu zrušenia a zániku s.r.o.

Máte firmu, ktorá vám nič nevynáša a uvažujete o jej zrušení? My vám pomôžeme nájsť taký spôsob jej zrušenia, ktorý bude pre vás tým najvýhodnejším. Poradíme vám napríklad ako zrušiť spoločnosť v čo najkratšom čase, a ako už naďalej neplatiť daňovú licenciu. Veríme, že spoločne s nami nájdete to najoptimálnejšie riešenie, ktoré vám bude vyhovovať! Tu vám predkladáme základné porovnanie troch spôsobov zrušenia a zániku s.r.o.

Likvidácia s.r.o.

je najčastejšie volený spôsob, ako zrušiť spoločnosť. Pri tomto spôsobe zrušenia je však podmienkou, že spoločnosť nemá žiadne daňové nedoplatky a nie je v predĺžení. Zrušenie spoločnosti tak trvá v dĺžke 3 mesiacov.

Zlúčenie, splynutie alebo rozdelenie s.r.o.

zlúčenie sa používa pri zrušení s.r.o. vtedy, ak máte viacej spoločností, ktoré by ste mohli zlúčiť do jednej. V tomto prípade sa likvidácia spoločnosti nevyžaduje. Ide o najrýchlejší spôsob zrušenia do 10 dní.

Ex offo výmaz z Obchodného registra

ide o zrušenie spoločnosti rozhodnutím súdu. Pokiaľ spoločnosť nedisponuje svojím vlastným majetkom, súd vykoná výmaz z Obchodného registra aj bez likvidácie. Vzhľadom k tomu, že súd nemá stanovené lehoty na svoje rozhodnutie, môže byť tento spôsob rušenia spoločnosti veľmi zdĺhavý.

Naši právnici

 

michaela greksova

JUDR. MICHAELA GREKSOVÁ

+421 948 244 404