Aké sú výhody akciovej spoločnosti?

Aké sú výhody akciovej spoločnosti?

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

Rozhodli ste sa začať podnikať prostredníctvom akciovej spoločnosti, ale neviete ako na to? S našou pomocou ušetríte pri zakladaní novej akciovej spoločnosti čas, aj peniaze!

Založenie akciovej spoločnosti má celú radu výhod. Táto forma podnikania je veľmi prestížna a najčastejšie ju volia podnikatelia, ktorí chcú viesť väčší podnik v odvetví, ktoré je náročné na kapitál. Veľkou výhodou a.s. je predovšetkým fakt, že akcionári tu neručia za záväzky spoločnosti a prípadný prevod akcií na majiteľa je veľmi jednoduchý. Oproti s.r.o. má akciová spoločnosť naviac neobmedzený počet akcionárov, ktorí sa môžu podieľať na základnom kapitále, zatiaľ čo v spoločnosti s ručením obmedzeným môže byť maximálne 50 spoločníkov.

Čo je potrebné k založeniu a.s.?

Akciová spoločnosť môže byť založená iba jedným zakladateľom v prípade, že sa jedná o právnickú osobu. Fyzické osoby musia byť najmenej dve a viac. V súvislosti so založením a.s. sa počíta s vyšším kapitálom, ktorý je stanovený na minimálnu čiastku 2 mil. Kč, kedy musí byť splatených najmenej 30%. Akciová spoločnosť je oproti s.r.o. tiež o niečo náročnejšia na ľudské zdroje. V súlade s ustanovením Obchodného zákonníku totiž musí mať a.s. minimálne jednu osobu v predstavenstve, a minimálne 3 osoby v dozornej rade.

Nechajte starosti so zakladaním akciovej spoločnosti na nás!

Pokiaľ sa rozhodnete využiť našich služieb pri zakladaní Vašej akciovej spoločnosti, vyvarujete sa možných pochybení a budete si tak môcť byť istí, že je všetko tak, ako má byť. Naši odborníci Vám zaistia všetky podklady nutné pre založenie novej akciovej spoločnosti a uhradíme za Vás notársky, aj súdny poplatok. Vďaka tomu ušetríte svoj čas, aj peniaze! Akciovú spoločnosť sme Vám bez problémov schopní založiť v priebehu 10-14 pracovných dní! Spoľahnúť sa môžte na náš profesionálny a férový prístup. Neváhajte a kontaktujte nás!

Ohodnotiť

Poslať odpoveď