Blog

Novinky v oblasti obchoného práva

Živnosť alebo s.r.o.?

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

Chceli by ste začať podnikať alebo už podnikáte, a premýšľate nad tým či je pre Vás výhodnejšie mať živnosť alebo si založiť spoločnosť s ručením obmedzeným?

S.r.o. zaiste prináša podnikateľom množstvo výhod. Mať spoločnosť s ručením obmedzeným sa Vám totiž oplatí predovšetkým po finančnej stránke. Kým živnostníci časo platia veľmi vysoké dane a odvody, spoločnosť s ručením obmedzeným Vám dáva možnosť neplatiť odvody vôbec. Výhodou s.r.o. je tiež ochrana súkromného majetku. Kým živnostníci ručia za svoje podnikanie celým svojím majetkom, a môžu tak napr. prísť aj o strechu nad hlavou, v prípade s.r.o. táto situácia nehrozí, keďže spoločnosť s ručením obmedzeným ručí iba majetkom firmy, nie vlastným majetkom. Podnikatelia u s.r.o. taktiež ocenia fakt, že základný kapitál nie je nutné vkladať na účet v banke a nie je ho potrebné pri zakladaní s.r.o. dokladať.

Podľa prieskumu verejnej mienky navyše pôsobí s.r.o. dôveryhodnejšie a robí tak lepší dojem. Ak by ste teda chceli prejsť zo živnosti na s.r.o. a neviete si so založením s.r.o. rady, obráťte sa na našich odborníkov z P.I. Group, ktorí Vám so všetkým pomôžu!

Ohodnotiť

Poslať odpoveď