Blog

Novinky v oblasti obchoného práva

Virtuálne sídlo – možnosť ako ušetriť za prevádzku kancelárie

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

Každý podnikateľ uvíta možnosť, ako ušetriť na nákladoch, ktoré sú spojené s podnikaním. Medzi jedny z tých nákladnejších položiek, spätých takmer s každým podnikaním, patrí prevádzkovanie kancelárie. Často sa totiž stáva, že podnikateľ každý mesiac platí vysoké poplatky za prenájom kancelárie a jej prevádzku. V mnohých prípadoch však nie je táto kancelária plne využívaná, a tak predstavuje zbytočnú finančnú záťaž.

Čo je virtuálna kancelária?

Tento problém však možno veľmi ľahko vyriešiť, a to v prípade, že si zaobstaráte tzv. virtuálnu kanceláriu, čiže virtuálne sídlo. Mať virtuálne sídlo znamená, že si za určitý poplatok zaregistrujete sídlo svojej spoločnosti na reprezentatívnej adrese bez toho, aby ste toto sídlo fyzicky využívali. Takto vám teda odpadnú vysoké náklady za prenajímanie a prevádzkovanie kancelárie.

Praktická “poštová schránka” pre vaše podnikanie

Virtuálne sídlo vám skvele poslúži ako praktická poštová schránka, do ktorej vám budú chodiť všetky dokumenty a písomnosti spojené s vašim podnikaním. Všetka korešpondencia vám bude preposielaná na vami požadovanú adresu. Virtuálne sídlo je tiež vhodné napr. pre podnikateľov, ktorí sa zdržiavajú často v zahraničí a bežnú kanceláriu by dostatočne nevyužili.

Ohodnotiť

Poslať odpoveď