Blog

Novinky v oblasti obchoného práva

Tipy, ako zrušiť nepotrebnú s.r.o.

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories

Vaša firma vám už nejakú dobu nevynáša tak, ako by ste si predstavovali ani po opakovaných pokusoch? Možno uvažujete o jej zrušení. Spôsobov, ako zrušiť s.r.o. existuje hneď niekoľko. Líšia sa predovšetkým v dĺžke trvania konečného zrušenia a tiež v množstve administratívy a vybavovania. My vám preto poradíme, ako zrušiť s.r.o. v čo najkratšom čase a nájdeme s vami taký spôsob riešenia, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Začatie likvidácie s.r.o.

Ak je firma dlhodobo neaktívna a nezárobková, býva vstup do jej likvidácia jedným z najčastejších variantov jej zrušenia. Pri vstupe firmy do likvidácie je však podmienkou, že spoločnosť nemá žiadne daňové nedoplatky a nie je v predĺžení. Zrušenie s.r.o. spôsobom likvidácie trvá v dĺžke troch mesiacov. Nejedná sa teda o najrýchlejší variant zrušenia spoločnosti, ale zase nebudete musieť čakať príliš dlho, ako tomu býva pri variante ex offo.

Zlúčenie s.r.o. s inou firmou

Máte viac firiem? Potom môžete vašu neaktívnu firmu spojiť s ďalšou vašou firmou. Takto predídete zdĺhavému procesu likvidácie firmy, pretože zlúčenie firiem je možné zabezpečiť už do desiatich dní. Jedná sa teda o najrýchlejší spôsob, ako zrušiť nepotrebnú s.r.o. Nie každý podnikateľ však disponuje dvoma firmami. Potom je teda pre vás vhodné uvažovať o vstúpení s.r.o. do likvidácie alebo zabezpečiť ex offo výmaz z Obchodného registra.

Ex offo výmaz z Obchodného registra

Zrušenie firmy pomocou ex offo je vlastne zrušenie spoločnosti prostredníctvom súdneho rozhodnutia. V prípade, že spoločnosť nemá svoj vlastný majetok, môže súd vykonať výmaz z Obchodného registra aj bez likvidácie. Ide však o najzdĺhavejší spôsob zrušenia s.r.o., pretože súd nemá stanovené lehoty na svoje rozhodnutie. Tento spôsob zrušenia s.r.o. je teda veľmi zdĺhavý, a preto sa väčšinou neodporúča.

Ohodnotiť

Poslať odpoveď