Blog

Novinky v oblasti obchoného práva

Ako založiť s.r.o.?

//
Posted By
/
Comment0
/
Categories,

Rozhodli ste sa založiť si s.r.o., ale neviete ako na to? V nasledujúcom článku pre Vás zhrnieme dôležité základné kroky, podľa ktorých je potrebné pri zakladaní s.r.o. postupovať.

Názov, sídlo a obchodná činnosť Vašej novej s.r.o

Pred samotným založením s.r.o. je najskôr podstatné popremýšľať nad názvom Vašej novej spoločnosti. Vami zvolený názov je potom taktiež nutné nechať overiť v obchodnom registri, a to z toho dôvodu či ho už nejaká spoločnosť nemá. Súčasne je tiež podstatné popremýšľať o obchodných činnostiach, ktoré budete vykonávať, a v prípade potreby prekonzultovať jednotlivé živnosti na živnostenskom úrade. Nezabudnite tiež stanoviť, kde bude mať Vaša spoločnosť sídlo a obstarať si výpis z katastra nehnuteľností v prípade, že ste vlastníkom nehnuteľnosti, ktorá bude uvedená ako adresa Vašej s.r.o. Pokiaľ si nehnuteľnosť, ktorá bude sídlom Vašej novej firmy prenajímate, potrebujete internetový výpis z listu vlastníctva a súhlas vlastníka nehnuteľnosti na zriadenie sídla Vašej novej spoločnosti

Vypracovanie dokumentov a návšteva úradov

Ďalším krokom je vypracovanie kompletných dokumentov, ktoré sú potrebné k samotnému založeniu s.r.o. Jedná sa o zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu, podpisový vzor, ​​vyhlásenie správcu vkladu a vyhlásenie jediného spoločníka. S vypracovanými zmluvami idete k notárovi, kde za overenie podpisov zaplatíte cca. 40 Eur.

Následne je potrebné navštíviť živnostenský register, kde musíte vyplniť formulár pre právnické osoby na živnostenský úrad. Musíte zaplatiť správny poplatok za živnosti – 5 Eur za každú voľnú a 15 Eur za každú viazanú alebo remeselnú

Zaistenie zápisu Vašej spoločnosti do obchodného registra

Za 7 dní Vám živnostenský úrad vydá oprávnenie o živnostenskom podnikaní. Následne je potrebné vyplniť návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra, ktorý necháte podpísať u notára. Zakúpite si kolok v hodnote 331,50 Eur a na obchodnom registri odovzdáte potrebné dokumenty. V nasledujúcich dňoch bude Vaša spoločnosť zapísaná do obchodného registra a potom je potrebné zaobstarať si výpis z obchodného registra.

Neviete si rady? Založte Vašu s.r.o. s pomocou profesionálov!

Tu vidíte, že založenie s.r.o. nie je úplne rýchla a jednoduchá záležitosť. Obráťte sa preto na profesionálov vo svojom odbore, ktorí Vašu spoločnosť založia za Vás. Vy si tak budete môcť byť istí, že bude všetko naozaj v poriadku a tak, ako má byť. Ušetríte si čas, nervy aj peniaze. V prípade Vášho záujmu o založenie Vašej s.r.o. s našou pomocou, nás kontaktujte!

Ohodnotiť

Poslať odpoveď